O KAPELE

O KAPELE

Kontakty: info@dhmuzikanti.cz, +420 777 322 955


Jejím zakladatelem a kapelníkem je Radek Hruška. Rozhodnutí založit novou kapelu učinil v návaznosti na své předchozí aktivity v Chýnově, mezi které patří zejména Hudební kurzy a Mezinárodní koncert „Z jižních Čech a Moravy“ .

Během prvních pěti let kapela natáčí CD nosič pod názvem „Hruška z Chýnova“, dále točí první pořad pro Českou televizi „Putování za písničkou s Jožkou Šmukařem“. Hned následuje, živé natáčení Silvestrovského pořadu pro Český rozhlas v Českých Budějovicích. Na jaře následujícího roku natáčí druhý pořad „Putování za muzikou s Jožkou Šmukařem“. V tu dobu už kapela spolupracuje s Vladimírem Elnerem, jako uměleckým vedoucím, který celý svůj život věnuje muzice a působil jako dirigent Posádkových hudeb v ČR. Obratem kapela dostává životní nabídku natočit pro Českou televizi jako první jihočeská kapela televizní pořad „U muziky na Silvestra“. K této výzvě přistupujeme zodpovědně a s pokorou. Vše se vyplácí. Od této doby kapela jezdí na všechna vystoupení maximálně připravena.

Naším záměrem je vidět v publiku co nejvíce spokojených posluchačů, a proto i repertoár kapely je tvořen nejen  hudebními díly v rytmu polky a valčíku předních jihočeských autorů (L. Kubeš, A. Doško, J. Lipold, V. Béreš a dalších), ale i melodiemi moravskými či tanečními.

Kapela hraje ve standartním obsazení, složená je z 12 muzikantů a 4 zpěváků.
Ozvučení našich vystoupení zajišťujeme si sami kvalitní zvukovou technikou a zkušeným zvukařem.

Nadšení a dobrá nálada jsou hybnou silou celé kapely. Věříme, že poslech našich písniček u Vás navodí příjemnou náladu, zapomenete na starosti všedního dne a prožijete s námi hezké chvíle v duchu našeho hesla „Zazpívejte si s námi…“

V současné době je naším dvorním autorem Ladislav PRUDÍK, který píše a upravuje písničky přímo nám na tělo. Spolupráce nastala už při přípravě našeho prvního CD a pokračuje i nadále.

V případě požadavku můžeme na naše vystoupení zajistit i vystoupení další kapely nebo potřebné zázemí a další. Více na stránce Pro pořadatele


Všem partnerům, kteří s kapelou spolupracují nebo jí podporují finančně VELICE  DĚKUJEME !!!